O Nas

O Kancelarii


Kancelaria Doradztwa Podatkowego Paweł Wysiński to zespół profesjonalistów tworzących nową jakość usług skierowanych przede wszystkim do przedsiębiorców, a także innych podmiotów – osób fizycznych, dla których ważna jest kompleksowość usług, a w szczególności usługi doradztwa podatkowego.

Jesteśmy nie tylko doradcami podatkowymi, adwokatami czy księgowymi ale również osobami, rozumiejącymi problemy naszych Klientów.

Kluczem Kancelarii do sukcesu jest synergia w celu prawdziwie kompletnej obsługi z zakresu podatków, księgowości oraz innych dziedzin prawa.

Specjalizujemy się przede wszystkim w bieżącej obsłudze małych i średnich podmiotów gospodarczych a także szeroko rozumianych procesach przekształceniowych dla potrzeb optymalizacji podatkowej i ochrony prawnej ze szczególnym uwzględnieniem sukcesji firmy.

Ponadto nasze usługi skierowane są również do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

W zależności od potrzeb i okoliczności danej sprawy jesteśmy gotowi świadczyć usługi również poza naszym biurem. Niejednokrotnie towarzyszymy Klientom w trakcie spotkań oraz negocjacji, reprezentujemy Ich interesy przed sądami czy organami administracji publicznej.

Pracownicy Kancelarii, dzięki swojej wszechstronnej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu mogą zapewnić Państwu kompleksowe usługi prawne, szczególnie usługi doradztwa podatkowego z uwzględnieniem sytuacji rynkowej oraz dynamicznie zmieniającego się otoczenia biznesowego. Usługi doradztwa podatkowego są świadczone nie tylko w Bydgoszczy i okolicach, ale również na terenie całego kraju.

Paweł Wysiński

MISJA:


Być wiodącą Kancelarią świadczącą profesjonalne usługi z zakresu doradztwa podatkowego i rozwiązywać kompleksowe problemy podatkowe dla klientów nie tylko w Bydgoszczy i okolicach, ale również na terenie całego kraju.

WARTOŚCI, czyi to co jest dla nas najważniejsze:


  • Jakość i doskonałość – dotrzymujemy obietnice i podejmujemy działania, których jakość przewyższa oczekiwania klientów. Ciągle rozwijamy swoją wiedzę oraz elastycznie podejmujemy decyzje.

  • Praca zespołowa – wierzymy, że najlepsze rozwiązania powstają jako wynik pracy zespołowej. Budujemy dobre, długoterminowe relacje z klientami oraz dzielimy się wiedzą, zdobytym doświadczeniem oraz posiadanymi zasobami.

  • Przywództwo – wskazujemy najlepsze i najbardziej optymalne rozwiązania naszym klientom, przejawiamy inicjatywę w prowadzonych sprawach. Mamy odwagę badać nowe możliwości oraz ponosić odpowiedzialność za podjęte działania. Naszym działaniem potwierdzamy swoją wiarygodność i słuszność pokładanego w nas zaufania.

Co robimy lepiej niż inni?

1
Nie pracujemy na "pół gwizdka" - pracę wykonujemy rzetelnie z poszanowaniem pieniędzy klienta
2
Szukamy oszczędności, konsultujemy je z klientem i wprowadzamy formalnie, zgodnie z literą prawa
3
Jeżeli widzimy, możliwości optymalizacji podatkowej, przeprowadzamy ją od A do Z
4
Gwarantujemy bezpieczeństwo naszych ruchów podatkowych
5
Fachowa wiedza prawna pozwala nam znajdować oszczędności, o których nie wiedzą wszyscy

Aktualności z firmy

Przełomowy wyrok w zakresie czasu trwania kontroli podatkowej

26 lutego 2020 Paweł Wysiński Doradca Podatkowy 12752 Kontrolerzy skarbowi na sprawdzenie finansów mikroprzedsiębiorcy mają 12 kolejno następujących po sobie dni – tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w dniu 19 lutego 2020r. (sygn. akt I FSK 2243/19).  Sąd rozstrzygnął, że limit czasu na kontrolowanie mikroprzedsiębiorcy to 12 kolejno następujących po sobie dni roboczych. Tymczasem do

Czytaj więcej

Rachunków wirtualnych nie trzeba zgłaszać organom podatkowym

30 Stycznia 2020 Paweł Wysiński Doradca Podatkowy 12752 Rachunków wirtualnych ani technicznych nie trzeba zgłaszać w urzędzie skarbowym. Po otwarciu takich kont nie jest konieczne składanie NIP-8. Nie są one również wykazywane na tzw. białej liście podatników, ponieważ nie są rachunkami rozliczeniowymi w rozumieniu prawa bankowego – tak stwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z

Czytaj więcej

Działalność nierejestrowana

Osoby chcące prowadzadzić w niewielkich rozmiarach działalność gospodarczą nie muszą jej od dnia 30 kwietnia 2018 r. rejestrować ani też opłacać z tego tytułu składek ZUS. Nie oznacza to jednak, że nie muszą ewidencjować uzyskanego dochodu i płacić od niego należnego podatku.

Czytaj więcej