Zakładanie spółki w sposób tradycyjny

Decydując się na prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki zgodnie z podziałem wynikającym z Kodeksu Spółek Handlowych mamy do wyboru spółki osobowe i spółki kapitałowe. Do pierwszego rodzaju należą spółki: jawna, komandytowa oraz komandytowo-akcyjna, natomiast do drugiego: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka akcyjna.

Zakładanie spółki w systemie s24 czy tradycyjnie?

Spółkę jawną, komandytową oraz z ograniczoną odpowiedzialnością można założyć poprzez wykorzystania wzorca w systemie teleinformatycznym. Oznacza to, że jeżeli dla naszej działalności wolelibyśmy formę spółki komandytowo-akcyjnej bądź akcyjnej, pozostaje nam jedynie forma tradycyjna.

Dlaczego warto zakładać spółkę w sposób tradycyjny?

Zaletą zakładania spółki w formie tradycyjnej, a więc nie poprzez portal s24 jest możliwość swobodniejszego określenia postanowień umowy spółki. Nie jesteśmy ograniczeni dostępnymi w systemie teleinformatycznym wzorcami czy załącznikami.

Szczególnie korzystne jest to, że postanowienia umowy spółki możemy uregulować obszerniej czy też zawrzeć w niej postanowienia potrzebne ze względu na specyfikę prowadzonej przez nas działalności.

Umowa spółki – co warto w niej doprecyzować?

Przykładem może być chociażby kwestia podwyższania kapitału zakładowego w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeżeli w momencie zakładania spółki podejrzewamy, że w niedalekiej przyszłości będziemy chcieli podwyższyć kapitał zakładowy to w umowie spółki możemy zawrzeć takie postanowienia, które pomogą nam tego dokonać.

Założenie spółki w sposób tradycyjny będzie wymagało przemyślenia w jaki sposób chcielibyśmy, aby nasza spółka się rozwijała, gdyż zawarte w umowie spółki postanowienia będą ułatwiać spółce osiągnięcie założonego celu albo to utrudniać, co z kolei będzie powodować konieczność ich zmiany.

Rozważenie ewentualnych kierunków, które spółka może podjąć i uwzględnienie ich w umowie spółki zaowocuje w przyszłości tym, że będziemy w stanie uniknąć wielu problemów oraz działać sprawnie, co przecież jest niezwykle istotne przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Tak istotnych kwestii nie należy pozostawiać przypadkowi, dlatego powinniśmy zdać się na wieloletnie doświadczenie i praktykę fachowców.


Inne usługi

Doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe świadczone przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego Paweł Wysiński to kompleksowa pomoc dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych w zakresie optymalizacji zobowiązań podatkowych oraz rozwiązywaniu problemów prawno – podatkowych.

Czytaj więcej Dowiedz się więcej

Outsourcing finansowo księgowy

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Paweł Wysiński zajmuje się kompleksowo obsługą księgową małych oraz średnich firm, a także sprawami kadrowo – płacowymi. Dodatkowo pomagamy równiez nowo powstającym podmiotom zarejestrować działalność gospodarczą.

Czytaj więcej Dowiedz się więcej

Porady podatkowe ONLINE

Kancelaria udziela porad podatkowych online i opinii prawno – podatkowych przez Internet.

Czytaj więcej Dowiedz się więcej