Trudy prowadzenia działalności w formie spółek

Prowadząc własny biznes często nie zastanawiamy się nad przyszłymi problemami, czy konsekwencjami zakładając, że „jakoś to będzie”, a już na pewno nie spodziewamy się, że przyjdzie nam kiedyś prowadzoną działalność zakończyć z powodu nieporozumień ze wspólnikami lub ze względu na inne niezaplanowane sytuacje.

Jak prowadzić swoją firmę?

Niestety, rzeczywistość często potrafi zaskakiwać. Nagłe zniknięcie wspólnika ze spółki lub jego nieodpowiedzialność może przekreślić z trudem wypracowane osiągnięcia spółki i szybko doprowadzić do jej upadłości. Jak w takich sytuacjach ma funkcjonować wspólnie założona spółka? Czy do się ją rozwiązać? Kto poniesie odpowiedzialność za zobowiązania spółki?

Jak powszechnie wiadomo, aby spółka mogła działać sprawnie niezbędne jest współdziałanie jej wspólników. Brak jednego ze wspólników może skutecznie uniemożliwić podejmowanie uchwał wspólników, a więc i wpływanie na dalsze losy spółki. W takiej sytuacji problematyczne stanie się chociażby zatwierdzenie sprawozdania finansowego, co z kolei uniemożliwi dokonanie podziału zysku lub pokrycie wyniku finansowego, przez co nie zostaną wypłacone dywidendy za dany rok.

Nie czekaj, aż będzie za późno i będziesz musiał ponosić odpowiedzialność za kogoś innego. Jesteś w takiej sytuacji? Nasi specjaliści na pewno znajdą na nią jakieś rozwiązanie.

więcej https://www.doradztwo-podatkowe.net.pl/doradztwo-podatkowe/


Inne usługi

Doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe świadczone przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego Paweł Wysiński to kompleksowa pomoc dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych w zakresie optymalizacji zobowiązań podatkowych oraz rozwiązywaniu problemów prawno – podatkowych.

Czytaj więcej Dowiedz się więcej

Outsourcing finansowo księgowy

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Paweł Wysiński zajmuje się kompleksowo obsługą księgową małych oraz średnich firm, a także sprawami kadrowo – płacowymi. Dodatkowo pomagamy równiez nowo powstającym podmiotom zarejestrować działalność gospodarczą.

Czytaj więcej Dowiedz się więcej

Porady podatkowe ONLINE

Kancelaria udziela porad podatkowych online i opinii prawno – podatkowych przez Internet.

Czytaj więcej Dowiedz się więcej