Rejestracja spółki przez Internet

Jednym z pierwszych etapów związanych z prowadzeniem własnej działalności jest podjęcie decyzji odnośnie formy jej prowadzenia. Jeżeli zdecydujesz się na spółkę jawną, komandytową lub z ograniczoną odpowiedzialnością, możesz skorzystać z udogodnienia, jakim jest rejestracja spółki przez Internet.

Portal S24

Poprzez portal S24 istnieje możliwość złożenia wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego wymienionych powyżej spółek. Takie rozwiązanie nie tylko jest tańsze, gdyż opłata od wniosku jest niższa niż przy zakładaniu spółki w sposób tradycyjny, ale także zdecydowanie dużo szybsze. Czas oczekiwania na wpis spółki w rejestrze może wynosić od kilku dni do kilku godzin. Jeżeli proces weryfikacji wniosku przebiega bez żadnych zakłóceń, spółka może pojawić się w rejestrze w tym samym dniu co przesłany wniosek.

Jak założyć spółkę online?

Proces zakładania spółki przez portal s24 należy zacząć od utworzenia konta w systemie. Kolejnym krokiem będzie wybranie i uzupełnienie niezbędnych formularzy, a następnie podpisanie ich podpisem kwalifikowanym lub Profilem Zaufanym. Po upewnieniu się, iż wszystkie dokumenty zostały wypełnione, należy załączyć je do wniosku o rejestrację podmiotu w rejestrze przedsiębiorców. Sam wniosek również musi zostać prawidłowo uzupełniony, a także podpisany przez odpowiednią osobę. Ostatnią czynnością związaną z przesłaniem wniosku jest uiszczenie opłaty. System automatycznie wskazuje kwotę jaka powinna zostać opłacona przy składaniu wniosku. Po tej czynności można sprawdzić w zakładce Korespondencja czy została nadana sygnatura dla złożonego wniosku. Jeżeli wszystkie powyższe czynności zostały dokonane w sposób prawidłowy, można spokojnie czekać na pojawienie się spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jak zakładać?

Zakładanie spółki przez portal s24 na własną rękę może być jednak dość problematyczne, zwłaszcza dla osób bez doświadczenia i znajomości przepisów dotyczących spółek. Pierwszą trudnością, z którą przyjdzie się zmierzyć użytkownikowi portalu, jest konieczność posiadania podpisu kwalifikowanego lub Profilu Zaufanego. Jest to niezbędne do założenia konta. Następną niedogodnością jest brak wzorów wszystkich potrzebnych formularzy, bez których przesłany wniosek zostanie odrzucony. Na uwadze należy mieć również konieczność określenia jakie postanowienia będą miały znajdować się w umowie zakładanej spółki, jak również to, kto jest uprawniony do podpisania dokumentów.

Jeżeli planujesz rozpocząć proces rejestracji najlepiej skorzystaj z usług profesjonalistów, którzy opisany powyżej proces pomogą Ci zaplanować i przeprowadzić szybko i skutecznie.


Inne usługi

Doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe świadczone przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego Paweł Wysiński to kompleksowa pomoc dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych w zakresie optymalizacji zobowiązań podatkowych oraz rozwiązywaniu problemów prawno – podatkowych.

Czytaj więcej Dowiedz się więcej

Outsourcing finansowo księgowy

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Paweł Wysiński zajmuje się kompleksowo obsługą księgową małych oraz średnich firm, a także sprawami kadrowo – płacowymi. Dodatkowo pomagamy równiez nowo powstającym podmiotom zarejestrować działalność gospodarczą.

Czytaj więcej Dowiedz się więcej

Porady podatkowe ONLINE

Kancelaria udziela porad podatkowych online i opinii prawno – podatkowych przez Internet.

Czytaj więcej Dowiedz się więcej